До Одеси прибув новозбудований броньований артилерійський катер

До Одеси прибув новозбудований броньований артилерійський катер
Катер був закладений на суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському» у 2018-му та спущений на воду 3 квітня 2019 року Об этом сообщает transkarpathianews.in.ua со ссылкой на СМИ.


В Одесі катер проходитиме відомчі, а згодом й державні випробування. Сьомий малий броньований артилерійський катер дещо відрізняється від попередніх шести.


Незабаром катер протестують в акваторії Чорного моря поблизу берегів Одещини. Про це інформує пресслужба Міністерства оборони України, повідомляє «Главком».


Особливістю цих катерів, є насамперед низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова непомітність, а також бронювання і маневреність катерів. Два останніх параметри, взагалі були випробувані в реальних бойових умовах, в ході протистояння наших «москітів» в Азовському морі.


Невеликі МБАКи досить вміло маневрували і ухилялися від спроб російських піратів зробити таран. Причому, мова йде про переслідування МБАК ВМС України не тільки великими по габаритах і менш маневреними прикордонними сторожовими кораблями «Дон» та «Ізумруд», а й практично ідентичних за розмірами патрульних катерів проекту 12200 «Соболь» і проекту 12150 «Мангуст».
Захоплення українських катерів стало можливим лише тому, що на виході з Керченської протоки росіяни застосували зброю проти кораблів ВМС України.


Як відомо, 25 листопада 2018 року російські силовики біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катера «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя. У полон потрапили 24 українці, троє з них дістали поранення.


7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, в рамках якого, зокрема, було звільнено 24 військовополонених моряків.


Вчора делегації України та Євросоюзу в ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені біля Керченської протоки українські кораблі.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/odesa/video/do-odesi-pribuv-novozbudovaniy-bronovaniy-artileriyskiy-kater-630424.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя