Суд над українськими полоненими моряками розпочнеться за рік, – адвокат


За словами адвоката, суди в РФ мають уже підготовлений вирок і мають виключно формальний вигляд. Суд у справі військовополонених українських моряків розпочнеться не раніше ніж за рік.

Про розповів адвокат Ілля Новіков, повідомляє Прямий.

«Сам суд, якщо він буде, відбудеться не раніше, ніж через рік. Найшвидше – через півроку, але це нереалістично. Тому дуже важливо до цього суду не довести», – заявив адвокат. За його словами, такі «суди» мають уже підготовлений вирок і мають виключно формальний вигляд.

«Ці засідання взагалі не варто розглядати, як «суд» у справі моряків», – додав Новіков.

Як повідомлялося раніше, вранці 25 листопада Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу» й двом катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід із порту Одеса в порт Маріуполь. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Всі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, після цього їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/sud-nad-ukrayinskymy-polonenymy-moriakamy-rozpochnetsia-za-rik-advokat/” Об этом сообщает secondstreet.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя